Novinky

Nový prezident EFAMA

[ 08. 07. 2005 ]

Výročné Zhromaždenie členov Európskej asociácie správcovských spoločností (EFAMA) v júni zvolilo na nasledujúce dva roky za nového prezidenta Stefana Bichsela. Viceprezidentom sa stal Mathias Bauer.

Stefan Bichsel je v súčasnosti členom riadiacej rady spoločnosti Robeco Group v Rotterdame, v rokoch 1999 až 2002 bol prezidentom Švajčiarskej asociácia správcovských spoločností.

Mathias Bauer je výkonným riaditeľom spoločnosti Raiffeisen Capital Management vo Viedni. Od roku 1992 je zároveň prezidentom Rakúskej asociácie investičných fondov.

Počas svojho funkčného obdobia sa chce nové vedenie EFAMA zamerať predovšetkým na vytváranie a podporu konkurenčného prostredia v oblasti investičných produktov, pripomienkovanie európskej legislatívy pre oblasť kolektívneho investovania a zvýšenie efektívnosti i globálnej konkurencieschopnosti kolektívneho investovania.

EFAMA (predtým FEFSI) združuje asociácie 19 členských štátov Európskej únie, Lichtenštajnska, Nórska, Švajčiarska a Turecka, a od tohto roku už aj korporátnych členov. Členovia EFAMA spravovali ku koncu vlaňajška majetok v hodnote viac ako 10 biliónov EUR (takmer 400 bil. Sk).
Naspäť

Dizajn a programovanie: Millennium 000