Novinky

Novembrový Investor

[ 27. 10. 2003 ]
Správ upozorňujúcich na rozdiely medzi licencovanými a nelicencovanými spoločnosťami nebude asi nikdy dosť. Treba dosiahnuť taký stav, aby každý investor vedel, čo ho čaká a aké riziko je spojené s jeho investíciou. Podobne aj to, aké zákony upravujú pôsobenie jednotlivých subjektov, ktorým zveril svoje úspory. Časopis Investor sa v novembri venoval aj následkom krachu vybraných nelicencovaných inštitúcií.

Blíži sa daňová reforma a doterajšie výhody investovania do cenných papierov sú ohrozené. Aký dosah budú mať zmeny v zákonoch na drobných investorov?

V prvotnopospolnej spoločnosti sa namiesto bankoviek používali mušličky. Dnes je častým platidlom platobná karta z plastu. V Austrálii používajú plast na výrobu samotných bankoviek. Aké sú ich výhody?

Nikto nie je neomylný. Dalo by sa povedať, že o finančných poradcoch to platí dvojnásobne. Aké sú ich najčastejšie chyby? Čo ich čaká po vstupe SR do Európskej únie?

V rubrike Investovanie pre radosť si novembrový Investor posvietil na značku, ktorá sa zúčastňovala veľkých cien formuly jeden. Lotus.

Pavel Škriniar
Naspäť

Dizajn a programovanie: Millennium 000