Novinky

Decembrový Investor

[ 25. 11. 2003 ]
Mnoho ľudí sa snaží o správne načasovanie svojich investícií. Určiť tie najvhodnejšie okamihy na nákup či predaj je nemožné. Pravidelné investovanie po menších čiastkach sa môže javiť ako rozumné riešenie ...

Každý sa pri investovaní snaží mať čo najmenej rizikovú investíciu. Podobnú stratégiu majú aj podielové fondy. Zákon o kolektívnom investovaní však nedovoľuje využívať všetky dostupné finančné nástroje v plnom rozsahu.

Nedávno sa podielové fondy J&T Asset Management previedli pod správu Prvej Penzijnej. Ako vyzeralo rozhodovanie z pohľadu nového správcu?

Ekonomická transformácia bola pre východoeurópske krajiny veľmi ťažkým obdobím a pre Rusko zvlášť. Nepochybne sa bude na 90. roky dvadsiateho storočia spomínať ako na jedny z najťažších v histórii.

Ruský štát sa k svojim dôchodcom správal macošsky. Priemerná výška štátnej penzie bola veľmi nízka a napríklad v roku 1992 dosahovala len štvrtinu priemernej mzdy. Tá tiež nebola najvyššia.

Bankovky nám často môžu povedať o krajine, v ktorej obiehajú, viac, ako by sme si mysleli. Pri podrobnejšom štúdiu bankovky sa môžeme dozvedieť čosi z histórie, politickom zriadení alebo architektúre.

Po slovenských cestách vraj behajú len tri autá tejto značky. Je to noblesa len pre vyvolených. Maserati.

Súčasťou decembrového vydania časopisu Investor je aj škola investora o dlhopisových fondoch, finančné poradenstvo o stavebnom sporení, klub investora, príbeh o chúťkach moskovských zbohatlíkov, alternatívna forma neinvestovania ale aj investičné odporúčania.

Pavel Škriniar
Naspäť

Dizajn a programovanie: Millennium 000