Novinky

Júnový Investor

[ 10. 06. 2004 ]
Trh podielových fondov v EÚ je obrovský. Údaje za rok 2003 hovoria, že celková trhová kapitalizácia podielových fondov domicilovaných v Európskej únii je vyše 4 753 miliárd eur. A za posledných 10 rokov stúpla viac ako trojnásobne. Ako sú v Európskej únii regulované podielové fondy?

Prvé záznamy o obchodovaní s komoditnými futuritami sa zachovali z Japonska a pochádzajú zo 17. storočia. Podľa niektorých indícií sa ale prvé obchody tohto typu uskutočnili už pred 5000 rokmi v starej Číne. O komoditách sa môžete dočítať v júnovom čísle časopisu Investor.

Investovanie, to nie sú iba podielové fondy a akcie. Pri hľadaní alternatívy na bezpečné a málo rizikové investovanie narazí investor na cenné kovy, spomedzi ktorých je určite najznámejšie zlato. Ale prečo mať v portfóliu práve zlato?

Dividenda je vo svete investícií často skloňované slovo, ktoré sa vo všeobecnosti spája s akciami. Nie je však doménou len akcií, ale aj niektorých podielových fondov.

Keď sa v marci 2004 stretol na svojej pravidelnej schôdzi Výbor pre operácie na voľnom trhu americkej centrálnej banky Fed, nikto neočakával, že zdvihne úrokové miery. Ale keď ich skutočne ponechal na starej úrovni, každého to nakoniec prekvapilo.

Po prvej svetovej vojne postihla inflácia viaceré európske krajiny, ako napríklad Rakúsko, Maďarsko, Poľsko alebo Rusko. V žiadnej z týchto krajín však nebola inflácia taká zničujúca ako v povojnovom Nemecku.

Na slovenskom poistnom trhu pôsobí 18 životných poisťovní, ktoré ponúkajú širokú škálu produktov. Pre klientov je veľmi ťažké sa v nich zorientovať, a preto si často vyberajú poistenie podľa toho, ktoré je lacnejšie.
Naspäť

Dizajn a programovanie: Millennium 000