Informujeme
Tlačová správa k vyhodnoteniu výsledkov ocenenia TOP FOND SLOVAKIA 2015
Dňa 17. Februára 2016 pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie Slovenskej asociácie správcovských spoločností prebehlo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2015. Projekt Top Fond Slovakia vznikol ako výsledok spolupráce vydavateľstva MAFRA Slovakia a Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS), ktorí sú zároveň jeho organizátori a vyhlasovatelia
Viac
Kolektívne investovanie na Slovensku 2015
Slovenská asociácia správcovských spoločností v spolupráci s vydavateľstvom MAFRA Slovakia, a.s. - vydavateľ Hospodárskych novín zorganizovali 13. ročník odbornej konferencie Kolektívne investovanie na Slovensku 2015, ktorá sa uskutočnila 13 a 14. novembra 2015 v ELIZABETH Hotel, Trenčín.
Viac
Tlačová správa k svetovému dňu investičných fondov
Slováci veria investičným fondom stále viac 19. apríla 1743 sa narodil Abraham van Ketwich, holandský obchodník považovaný za otca investičných fondov. Práve na tento deň preto pripadá Svetový deň investičných fondov, ku oslavám ktorého sa už po druhý raz pripája aj Slovensko.
Viac
Prezentácie z konferencie "Next Steps in Asset Management"
Slovenská asociácia správcovských spoločností (SASS) spolu s Asociací pro kapitálový trh České Republiky (AKAT) zorganizovali 6. ročník slovensko-českej odbornej konferencie "Next Steps in Asset Management - 2015", ktorá sa konala dňa 9. apríla 2015 v konferenčnej sále Českej národnej banky.
Viac
Tlačová správa k vyhodnoteniu výsledkov ocenenia TOP FOND SLOVAKIA 2014
Dňa 26. februára 2015 pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie Slovenskej asociácie správcovských spoločností prebehlo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2014. Projekt Top Fond Slovakia vznikol ako výsledok spolupráce vydavateľstva MAFRA Slovakia a Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS), ktorí sú zároveň jeho organizátori a vyhlasovatelia.
Viac
Tlačová správa, Bratislava, 26. februára 2015
Celkový majetok v podielových fondoch a riadených portfóliách pod správou členov SASS dosiahol k 31.12.2014 historicky najvyššiu hodnotu 9,095 miliárd Eur. V rámci celkového majetku pod správou, narástol aj objem majetku v otvorených podielových fondoch distribuovaných v SR znovu na historicky najvyššiu hodnotu 6,249 miliárd Eur, čo znamenalo nárast o 18,8% oproti koncu roku 2013. Najvyšší podiel, (25,8%) pripadá na zmiešané fondy. Takmer 23% z celkových aktív v podielových fondoch tvoria fondy krátkodobých investícií, 21,6% dlhopisové fondy, 13,7% realitné fondy a 10,8% tvoria aktíva akciových fondov.
Viac
Kolektívne investovanie na Slovensku 2014
Slovenská asociácia správcovských spoločností v spolupráci s vydavateľstvom Ecopress - vydavateľ Hospodárskych novín zorganizovali 12. ročník odbornej konferencie Kolektívne investovanie na Slovensku 2014, ktorá sa uskutočnila 7 a 8. novembra 2014 vo Wellness hotel Patince.
Viac
Prezentácie z konferencie "Next Steps in Asset Management"
Slovenská asociácia správcovských spoločností (SASS) spolu s Asociací pro kapitálovy trh České republiky (AKAT) zorganizovali 5. ročník slovensko-českej odbornej konferencie "Next Steps in Asset Management - 2014", ktorá sa konala dňa 29. mája 2014 v konferenčnej sále Austria Trend Hotel v Bratislave.
Viac
Tlačová správa k svetovému dňu investičných fondov
Svoje peniaze investíciami do podielových fondov v súčasnosti zhodnocujú státisíce Slovákov. Toto číslo by však mohlo byť vyššie - a práve preto aj u nás 19. apríla prvý krát oslávime Svetový deň investičných fondov. Cieľom iniciatívy Slovenskej asociácie správcovských spoločností je dostať podielové fondy a ich benefity viac do povedomia verejnosti.
Viac
Tlačová správa k vyhodnoteniu výsledkov ocenenia TOP FOND Slovakia 2013
Dňa 20. februára pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie SASS prebehlo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2013. Projekt Top Fond Slovakia vznikol ako výsledok spolupráce vydavateľstva Ecopress a SASS, ktorí sú zároveň jeho organizátori a vyhlasovatelia.
Viac